Заев: „Бомбата“ со Шекеринска покажа колку сме принципиелни

Премиерот Зоран Заев денеска оцени дека објавениот аудио разговор на социјалната мрежа „Фејсбук“ на министерката за одбрана Радмила Шекеринска со

Read more

Заев во интервју за америкaнски медиум: Владата ќе падне ако нема датум за преговори

Во интервју за американската јавна радио станица ПБС премиерот Зоран Заев вели дека евентуално недобивање на датум за преговори со

Read more

ВМРО-ДПМНЕ: Нема поголем доказ за соработката меѓу Заев, Рускоска и Ременски од фактот дека Ременски ќе одлучува за Законот за ЈО

Зоран Заев и Рускоска-обвинителството немаат интерес да се расчисти аферата „Рекет“. Напротив, Заев и Рускоска имаат интерес случајот да се

Read more

Заев стана нобеловец колку што арачиновци станаа пилоти

На почетоков на годината три групи на социјалдемократски партии од Европскиот парламент ги номинираа грчкиот премиер Алексис Ципрас и македонскиот,

Read more

Вучиќ-Заев-Рама: Балканот веќе не е буре барут, во трите земји ќе се патува само со лична карта

Во Нови Сад денеска се одржа трилатерален состанок меѓу Македонија, Србија и Албанија. Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави дека после

Read more

Заев: Ременски ќе биде времено отстранета од партијата

Премиерот Зоран Заев на денешната прес-конференција во одговор на новинарско прашање истакна дека доколку потпретседателката на Sобранието Фросина Ременски, која

Read more