Карлеуша распали за свадбата на Вељко и Богдана: Србија и понатаму е како свадба од филмовите на Кустурица

Караницата меѓу Јелена Карлеуша и Цеца трае подолго од 20 години, а кулминираше со голем број навреди и судски спорови.

Read more

Цеца не штеди кога го жени синот- од овие детали за свадбата на векот ќе останете без текст, особено од пејачката која е задолжена за забавата

Она што српската јавност, но и регионалната го исчекува со нетрпение е свадбата на деценијата која ќе се случи оваа

Read more

Мистеријата на бројот 24: Постои неверојатна симболика за датумот на кој Вељко ќе се венча со Богдана

Членовите на семејството Ражнатовиќ со нетрпение ја исчекуваат оваа недела кога синот на Цеца Вељко Ражанатовиќ ќе се венча со

Read more

Оваа пејачка го дизајнира фустанот во кој Цеца ќе се појави на свадбата кај Вељко и Богдана

Остануваат уште неколку дена до венчавката на Вељко Ражнатовиќ и  Богдана Родиќ, а медиумите со денови пишуваат за свадбата на

Read more

Сите детали за свадбата на синот на Цеца: По невестата со „Ролс -Ројс“, но пред тоа Вељко за Богдана ќе мора да… (ФОТО)

Свадбата на Вељко Ражнатовиќ и Богдана Родиќ е закажана за 24 ноември, а младоженецот ќе ја донесе невестата од Тител

Read more

Младенци барале однапред пари за свадбата од гостите и откако добиле ја откажале венчавката

За некои младенци свадбите станаа повод за добра заработка. Се бараат пари во плик, грепки место цвеќиња, посебни подароци.Но, ова

Read more

Цеца го смислила овој детаљ за свадбата на синот- кога им предложила на Богдана и Вељко останала во неверување од нивната реакција

Богдана Родиќ и Вељко Ражнатовиќ ќе се венчаат на 24 ноември а истиот ден ќе се одржи и свадбата во

Read more

Ги откажал сите настапи: Младиот пејач ја обожава Цеца, а сега е поканет да пее на свадбата на Вељко и Богдана

Младиот пејач Слободан Радановиќ се пофалил на пријателите дека добил покана да пее на свадбата на Вељко и Богдана на

Read more

Македонски милионер ја побара за жена шампионката на Вимблдон: Тој морал да ги исполни чудните услови на нејзиниот татко

Поминаа неколку дена откако шпанскиот тенисер Рафаел Надал го кажа судбоносното Да на својата долгогодишна избраничка Марија Франциско Парељо.Како што

Read more

Вељко ќе се жени во униформата на Аркан, а тоа што ќе го носи Богдана нема никого да остави рамнодушен (ФОТО)

Вељко Ражнатовиќ и Богдана Родиќ за еден месец ќе стапнат на лудиот камен, па на големо ја подготвуваат свадбата, која

Read more