Пендаровски за „Рекет”: Не може да осудиме еден-двајца, а да ги оставиме поголемите риби, тогаш не сме европска држава

Мора да имаме правна разврска на случајот „Рекет“, но за сите други случаи индицирани во објавените снимки, за кои очекувам

Read more

Камчев за Фокус: Гласот од снимките е мој, средбата е оддржана во Бугарија во август

Бизнисменот Орце Камчев, кој се јавува како главен сведок во случајот „Рекет“, потврдува дека негов е гласот што се слуша

Read more

Апелација донесе одлука за притворот на Боки 13

Апелациониот суд Скопје денеска ја отфрли како недозволена жалбата за притворот на првообвинетиот во случајот „Рекет“, Бојан Јовановски – Боки

Read more

Судот ја изрече пресудата за Зоран Милески Кичеец- еве колкава затворска казна доби тој за случајот Рекет

Зоран Милески Кичеец денеска доби казна затвор од 3 години, а во истата казна ќе биде пресметано и поминатото време

Read more

Пауза за медицински преглед на Боки 13, утринава бил тешко контактибилен и не можел рационално да размислува

На почетокот на првото рочиште за случајот „Рекет“ е дадена пауза од 20 минути, за медицинска екипа да го0 прегледа

Read more

(ВИДЕО) Јанева со полиција се спроведуваше од домашен притвор до судот, овој пат без да се крие

Поранешната специјална јавна обвинителка, Катица Јанева, денеска со полиција е спроведена од станот на синот каде е во домашен притвор,

Read more

Ѓоргиевски ѝ врати на Ременски: Статусите ги постирате од телефоните што ги „изгубивте“?

Членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Орце Ѓорѓиевски на својот фејсбук профил одговори на прозивките од страна на Фросина Ременски. Бидејќи

Read more

Едниот телефон на Ременски форматиран, другиот сменет 4 дена пред отворање на истрагата за „Рекет“

Истрагата за случајот „Рекет“ покажала дека од два мобилни телефони, кои се воделе на осомничената пратеничка Фросина Ременски, еден бил

Read more