Цеца не штеди кога го жени синот- од овие детали за свадбата на векот ќе останете без текст, особено од пејачката која е задолжена за забавата

Она што српската јавност, но и регионалната го исчекува со нетрпение е свадбата на деценијата која ќе се случи оваа

Read more

Мистеријата на бројот 24: Постои неверојатна симболика за датумот на кој Вељко ќе се венча со Богдана

Членовите на семејството Ражнатовиќ со нетрпение ја исчекуваат оваа недела кога синот на Цеца Вељко Ражанатовиќ ќе се венча со

Read more

Оваа пејачка го дизајнира фустанот во кој Цеца ќе се појави на свадбата кај Вељко и Богдана

Остануваат уште неколку дена до венчавката на Вељко Ражнатовиќ и  Богдана Родиќ, а медиумите со денови пишуваат за свадбата на

Read more

Цеца за својата идна снаа: „Опасна е, секој автобус има своја последна станица“

Идната снаа на Цеца Ражнатовиќ, Богдана Родиќ пред некој ден заедно со нејзините пријателки, но и со Анастасија Ражнатовиќ славеше

Read more

Цеца не се штеди за Богдана: Ја накити снаата со скапоцен дар од непроценлива вредност (фото)

Цеца Ражнатовиќ никогаш не се штеди кога се во прашање подароците за нејзината снаа Богдана Родиќ. Свршеницата на синот на

Read more

Цеца го смислила овој детаљ за свадбата на синот- кога им предложила на Богдана и Вељко останала во неверување од нивната реакција

Богдана Родиќ и Вељко Ражнатовиќ ќе се венчаат на 24 ноември а истиот ден ќе се одржи и свадбата во

Read more

Никогаш видена фотографија од Цеца Ражнатовиќ како бебе заедно со родителите (фото)

За пејачката Цеца Ражнатовиќ, која е активна на музичката сцена повеќе од триесет години, се знае скоро сè – од

Read more

Гореше Атина: Врањеш славеше роденден, а Цеца му пееше на гала прославата (ФОТО+ВИДЕО)

Огњен Врањеш синоќа го прослави својот 30 роденден во Атина, а прославата ја увеличала и пејачката Цеца Ражнатовиќ која направила 

Read more

Цеца се подготвува за свадбата на Вељко: Еве што велеше за неговата поранешна, а што сега за идната снаа…

Познатата балканска sвезда, Цеца Ражнатовиќ, никогаш не кажа ниту еден грд збор за досегашните избранички на нејзиниот син Вељко. За

Read more