Мицкоски: Кој од владата му дојавил на Боки 13 дека е пријавен за Рекет и зашто Филипче договарал болници во домот на Бојан?

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска преку прес-конференција наведе неколку примери на афери каде се запоставуваат главните прашања а од

Read more

Камчева сведочеше дека Јанева и се пожалила: Син ми ќе работеше на брод да не беше Боки 13

Во продолжението на судењето за случајот „Рекет”, сопругата на Орце Камчев, Ана Камчева, рече дека 350 илјади евра за рекет

Read more

Апелација донесе одлука за притворот на Боки 13

Апелациониот суд Скопје денеска ја отфрли како недозволена жалбата за притворот на првообвинетиот во случајот „Рекет“, Бојан Јовановски – Боки

Read more

Дуковски: На Боки 13 му се одземени 71 вреќа гардероба

Адвокатот на Бојан Јовановски, Сашо Дуковски во негова одбрана истакна дека обвинението не може да биде докажано и оти се

Read more

Пауза за медицински преглед на Боки 13, утринава бил тешко контактибилен и не можел рационално да размислува

На почетокот на првото рочиште за случајот „Рекет“ е дадена пауза од 20 минути, за медицинска екипа да го0 прегледа

Read more

ГОБ „8-ми Септември“ се огласи по хоспитализирањето на Боки 13

Градска општа болница 8-ми Септември-Скопје се огласи по информациите дека Боки 13 е хоспитализиран кај нив. „Лицето Б.Ј. е хоспитализирано

Read more

Вонредна инспекција на ДСЗИ во „Шутка“: За четири месеци за Бојан Јовановски евидентирани 25 прегледи

Државниот санитарен и здравствен инспекторат (ДСЗИ) соопшти дека вчера извршил вонреден инспекциски надзор во ординацијата која се наоѓа во рамки

Read more

Стојановиќ: Боки 13 на среќа ја добил „хашката соба“!

Во затворите нема затвореници со посебен третман, тврди за Детектор, директорот на Управата за извршување на санкции Јовица Стојановиќ. Според

Read more