Јовески: „Рекет“ се проширува со 4 нови осомничени, за еден од нив се бара притвор

Јавниот обвинител Љубомир Јовески најави дека истрагата за случајот „Рекет“ се проширува на уште четири лица за перење пари и

Read more

Јовески: Имаме докази дека Јанева остварила лична корист

Јавното обвинителство бара притвор за специјалната јавна обвинителка Катица Јанева поради основано сомнение за злоупотреба на службенатра положба и овластувања,

Read more