Карлеуша распали за свадбата на Вељко и Богдана: Србија и понатаму е како свадба од филмовите на Кустурица

Караницата меѓу Јелена Карлеуша и Цеца трае подолго од 20 години, а кулминираше со голем број навреди и судски спорови.

Read more

„Душко вели дека постојано се сликам гола“: Карлеуша проговори за тоа што најмногу му пречи на сопругот

Пејачката Јелена Карлеуша и нејзиниот сопруг Душко Тошиќ станаа сопственици на вила од 2,5 милиони евра во Дедиње, која ја

Read more

„Како никој не ти кажал дека изгледаш како тетка“: Карлеуша удри по Пепита од Валандово, па ја испрати дома (видео)

Во последното саботно издание на регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“ настапуваше и дваесет и тригодишната Пепита Маринкова. Пепита се

Read more

Јелена Карлеуша завојува со американската дизајнерка: „Ги носиш моите копии“

Јелена Карлеуша повторно е во центарот на моден скандал. Имено, американската дизајнерка Јеха Лијунг ја обвини Јелена за копирање на

Read more

Карлеуша ја „уништи“ кандидатката во „Ѕвездите на Гранд“: „Изгледаше како теле во шарена врата“ (видео)

Во последната емисија на „Ѕвездите на Гранд“ настапуваше и Анѓела Танасковиќ која со изведбата на „Видовдан“ предизвика многу емоции во

Read more

Близок извор до Огњен Врањеш открива зошто фудбалерот ги повлече тужбите против Јелена Карлеуша

Јелена Карлеуша и Огњен Врањеш имаа судење закажано во Првиот основен суд, меѓутоа, ниту еден од нив не се појави

Read more

Рада Манојловиќ јавно и се обрати на Јелена Карлеуша: „Кој не те знае, скапо ќе те плати“

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го

Read more

„Ти си селјак од село кај Нови Сад!“: Карлеуша „пламна“ кон Саша Поповиќ и му покажа среден прст!

Јелена Карлеуша и Саша Поповиќ по настапот на шеснаесетгодишната Тамара Пешиќ во „Ѕвездите на Гранд“, се расправаа на големо ,

Read more

Крај на бракот? Тошиќ ги избриша сите заеднички фотографии со Карлеуша

Сопругот на популарната српска пејачка Јелена Карлеуша,  фудбалерот Душко Тошиќ повлекол потег кој предизвикал шок во јавноста. Јелена не останала должна и веднаш

Read more