Даниел Кајмакоски направи вистинско шоу во ТЛЗП – „тверкаше“ со задникот облечен како жена

Даниел Кајмакоски заврши уште една тешка имитација во „Твоето лице звучи познато“ на највисоко ниво, кога се појави облечен како

Read more

„Ти си селјак од село кај Нови Сад!“: Карлеуша „пламна“ кон Саша Поповиќ и му покажа среден прст!

Јелена Карлеуша и Саша Поповиќ по настапот на шеснаесетгодишната Тамара Пешиќ во „Ѕвездите на Гранд“, се расправаа на големо ,

Read more

Оригинална македонска свадба во Австралија: Зет и невеста кои ќе уживате да ги гледате (Видео)

Македонски брачен пар во Сиднеј, Австралија кои ќе уживате да ги гледате. Наместо прв свадбен танц на некоја странска балада,

Read more

Македонски милионер ја побара за жена шампионката на Вимблдон: Тој морал да ги исполни чудните услови на нејзиниот татко

Поминаа неколку дена откако шпанскиот тенисер Рафаел Надал го кажа судбоносното Да на својата долгогодишна избраничка Марија Франциско Парељо.Како што

Read more

Гореше Атина: Врањеш славеше роденден, а Цеца му пееше на гала прославата (ФОТО+ВИДЕО)

Огњен Врањеш синоќа го прослави својот 30 роденден во Атина, а прославата ја увеличала и пејачката Цеца Ражнатовиќ која направила 

Read more

Емина Јаховиќ се подготвува за својата свадба: Пејачката ќе се мажи за турскиот милионер!

Турските медиуми постојано пишуваат за приватниот живот на пејачката Емина Јаховиќ и нејзиното момче, турскиот милионер Садетин Саран. Имено, по

Read more