ВИДЕО: Македонци во Мелбурн ги запалија знамињата на Грција и Албанија и сликите на Заев и Шекеринска

Околу 50 Македонци кои живеат и работат во Австралија, пред македонскиот конзулат во Мелбурн, ги запалија грчкото и бугарското знаме

Read more

„Секоја вечер одиме гладни и жедни во кревет“ – исповед на затворениците од Идризово за германската телевизија

На првиот канал на германската државна телевизија беше објавена репортажа од најголемиот затвор во државава – скопски „Идризово“ во која

Read more

Српскиот претседател: Боки 13 во Србија нема да го гледате – говор кој ја крена цела сала на нозе (Видео)

Српскиот претседател Александар Вучиќ крена цела сала на нозе за време на својот говор на неговата партија. Додека сум жив

Read more