Уставниот суд нема да расправа за распуштањето на Собранието, веќе донеле одлука

По дискусијата на работниот состанок, Уставниот суд едногласно зазеде став дека не постојат услови за прифаќање на иницијативата на уставниот

Read more

Заев: Со Бугарите го решивме спорот за Цар Самоил, ќе најдеме решение и за Гоце Делчев

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев вечерва гостуваше во отвореното студио на 24 анализа. Меѓудругот, тој говореше за неодамнешната ситуација со

Read more

Во Демир Хисар градоначалникот положи цвеќе на слика од Гоце Делчев на постамент со погрешна година на раѓање на великанот

Денес, по повод 117 години од смртта на нашиот учител, идеолог, македонски национален херој, учесник во македонското револуционерно движење, деец

Read more

(ВИДЕО) Патриотите за прозивката на Шекеринска: Лицемерно е да го нарекува Бугарски Револуционер, а денес се поклонува пред истиот!

Навивачката група на Вардар – „Комити“ како и години наназад, така и овој 4. мај му одадоа почит на Гоце

Read more

ПИСМО ДО ФИЛИПЧЕ: “Ме направивте болен од корона со вашите тестови, а немам вирус Ковид 19“

Пожарникар-спасител Борис Станковски вработен во ТППЕ Куманово, упати отворено писмо до министерот за здравство Венко Филипче. Писмото ви го пренесуваме

Read more

(ВИДЕО) Патриотите не и дадоа на Шекеринска да даде изјава за Гоце: Скандираа „Никогаш северна!“

Членови на навивачките групи „Комити“ и „Војводи“ гласно скандираа „Никогаш Северна, само Македонија“ во моментите кога вицепремиерката и министерка за

Read more

Каракачанов: Не е ли време заедно да го чествуваме Делчев во Баница?

Лидерoт на бугарското ВМРО, министeр на одбрана и вицепремиер на Бугарија Красимир Каракачанов повика на заеднички активности за одбележување на

Read more