Русковска во смс порака до судија: Oд гаќи ќе ве истресам aко сте ја пуштиле Катица

Апелациониот суд пред малку по одржан колегиум го објави следново соопштение и детали за обвинител и неговото однесување по донесена

Read more

„СДК“: Апелација ќе ја пријави во полиција Русковска за заканувачка СМС порака до судија

Апелациониот суд Скопје синоќа се дигнал на нозе откако шефицата на Обвинителството за организиран криминал и корупција Вилма Русковска му

Read more

Апелација ги спои Катица Јанева и синот Лазар, кој уништуваше докази против мајка си

Специјалната обвинителка Катица Јанева која од вчера е во домашен притвор ќе престојува во станот на нејзиниот син Лазар во

Read more

Адвокатката на Кумановската група: Нашите момци целосно ќе бидат ослободени од обвинението

Барањето за меѓународна истрага за случајот „Диво Насеље“ предизвика и реакцијата на познатата адвокатка Артене Исени, која ги брани некои

Read more

Дуковски: На Боки животот му е во опасност, а дел од лекарите викаат „нека умре пе*ерот“

Адвокатот Сашо Дуковски, бранител на Бојан Јовановски на прес конференција побара неговиот клиент итно да биде хоспитализиран и дека животот

Read more

Вучиќ ја отповика српската амбасадорка од Скопје

Промените во дипломатијата на Република Србија не ја заобиколија ниту мисијата во Република Македонија, со отповикувањето на амбасадорот Душанка Дивјак

Read more

Разговорот на Груевски и Јанакиески модифициран на 14 август 2013 година

На денешното рочиште за предметот „Насилство во Центар“ одбраната го испитуваше вештакот Мирослав Котевски, доктор по технички науки. Тој истакна

Read more

Организирале семејна веселба, па завршија приведени – ги пријавил сопственикот на угостителскиот објект

С.И.(65) од Гостивар вчера  во СВР Тетово пријавил дека околу 19 часот и 15 минути во неговиот угостителски објект на

Read more