Македонец од Италија со шипка му ги скршил раката и ногата на синот-епилептичар

Триесет и едногодишен македонски државјанин и неговата сестра (27) се под истрага во Италија за малтретирање на малолетно дете. Како

Read more

Комшиите ги чуле криците на Ненад кој ги нашол ќеркичките мртви, полицијата се сомнева во мајката

Шестгодишната Тијана Ѓурасовиќ и нејзината 10-годишна сестра Мија, се пронајдени мртви во нивниот дом во Перт, Австралија. Соседите на ова

Read more

Сноуден предупредува: Преку мобилните ве следат на секој чекор, но сепак постои решение тоа да се спречи

Поранешниот американски разузнавач и „свиркач“ Едвард Сноуден на подкастот “Joe Rogan Experience” се осврна на бројни теми во врска со

Read more

Англиски експерт: Западот ја уништи Југославија, да не се распаднеше ќе беше светска сила

Британскиот експерт за Балканот, Фил Батлер во својата најнова анализа тврди дека доколку поранешна Југославија не се распаднела ќе беше

Read more