(Фото) Дали ја знаете згодната сестра на тенисерката Бушар? Се вика Шарлот и има брутално добри слики на Инстаграм!

Една од најубавите тенисерки во светот, канаѓанката Јуџин Бушар, на Вимблдон оваа година ја зеде и својата сестра Шарлот, која јавноста

Read more

Анастасија се пресели од дома, па сега би (можела) да се мажи, ама Цеца вели: „Не важи“!

Анастасија Ражнатовиќ неодамна го напушти семејниот дом и се преселила во својот стан во Врачар, а сега дури размислува да

Read more

(Фото) Се повлече од рингот поради големите гради – Беше една од најпопуларните УФЦ девојки, а сега е хит на Инстаграм!

Линдзи Пелас, атрактивната “Плејбој” зајачица, беше многу позната во спортските кругови, бидејќи често се бореше во УФЦ октагонот. Сепак, минатата година

Read more

Познатиот турски готвач пред 10 години работел за плата од 400 евра, а денеска е споственик на компанија од 1,5 милјарди евра (ФОТО)

Да земиш и да го подготвиш месото никогаш не претставувало еден вид на уметност. Исто така на никој претходно не

Read more