Герет Бејл „рипна” в тавче – со приватна затворена журка без семејството од невестата

Фудбалската ѕвезда Герет Бејл, официјално стапи во брак со својата долгогодишна партнерка Ема Рис- Џоунс. Венчално-свадбената церемонија и забава беше

Read more

(Фото) Дали ја знаете згодната сестра на тенисерката Бушар? Се вика Шарлот и има брутално добри слики на Инстаграм!

Една од најубавите тенисерки во светот, канаѓанката Јуџин Бушар, на Вимблдон оваа година ја зеде и својата сестра Шарлот, која јавноста

Read more

(Фото) Ова го нема ниту во шпанска серија – Тренерот на Клиперси го донесе човекот кој ја остави пред олтар неговата ќерка поради стриптизета!

Познатиот нба тренер, Док Риверс ќе соработува во Клиперс со несудениот зет – Пол Џорџ. Во 2014 година, Џорџ беше

Read more

(Фото) Се повлече од рингот поради големите гради – Беше една од најпопуларните УФЦ девојки, а сега е хит на Инстаграм!

Линдзи Пелас, атрактивната “Плејбој” зајачица, беше многу позната во спортските кругови, бидејќи често се бореше во УФЦ октагонот. Сепак, минатата година

Read more