Драма во Крива Паланка: Ја избркал сопругата од дома, полицијата му ја вратила

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Крива Паланка поднесе кривична пријава против Т.Е.(45) од Крива Паланка, поради постоење основи на сомнение за сторено  кривично дело „загрозување на сигурноста“.

На 27.11.2019 пријавениот во својот дом, по претходна расправија, ја избркал од дома неговата сопругата, по што од полициски службеници таа била вратена дома, но пријавениот упатувал закани и се обидел физички да ја нападне со остар предмет.

Извор: курир.мк

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *