Јанева до судиите: Не се плашете од тресењето на гаќи

Во својата одбрана трето осомничената во случајот „Рекет“ Катица Јанева, уште еднаш истакна дека не се чувствува виновна, и оти е горда што била на чело на специјалното обинтелство и што го предводела тимот на обвинетели.

Во изминатиот период бев изложена на тежок ризик, но не се жалам. Одам со крената глава и секому можам да му погледнам во очи. Очекувам судот да ги прифати доказите. Се надевам дека судот не се плаши од зборовите на Русковска за тресење за гаќи.

На следното рочиште на шести декември судот ќе ги повика да сведочат брачниот пар Ана и Јордан Камчеви.

Извор: република.мк

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *