(Видео) За малку нова трагедија – Болидот на Перони во Ф3 се катапултираше 10 метри во воздух!

Возачот во Формула 3, Алекс Перони, имаше огромна среќа при дешениот инцидент на италијанското Гран-при во Монца.

Неговиот автомобил по излегувањето од патеката во еден своик буквално летна во воздухот и по неколку превртувања слета на заштитната ограда, а од него се разлета делови на сите страни.

Перони помина само со неколку модринки и сега е во болница на прегледи за да се утврди дали има други повреди.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *