(Видео) Снимка која ги насмеа сите – Фудбалер го покоси противничкиот селектор со клизачи!

Репрезентацијата на Панама ги совлада Бермудските Острови со 4:1, но мечот го одбележа една комична ситуација, во која главната улога ја имаа играчот на Бермуда и селекторот на Панама!

Имено, во еден момент домашниот фудбалер сакаше да ја стигне топката, но го „покоси“ противничкиот тренер со моќни клизачи…

Погледнете!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *