(Видео) Судир на голман и играч од кој застанува здивот!

Фудбалерите на Палмеирас го совладаа Гоиас со 2:1 во 18-то коло од бразилското првенство, но мечот го одбележа една немила сцена.

Во 53-та минута од мечот се судрија голманот Тадеу и фудбалерот на Палмеирас, Зе Рафаел.

Судирот беше толку тежок што двајцата веднаш паднаа на земја и лежеа во полусвесна состојба.

Погледнете што се случи….

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *