(ВИДЕО) Најсилниот човек во Косово со нов рекорд, ни автомобилот не може да го извлече

Бујар Мули е познат како најсилниот човек во Косово, кој постигна нов личен рекорд.

На тој не му можеше ништо автомобилот на кој беше врзан и се обидуваше да го извлече. Мули остана доследен до крајот, обезбедувајќи си себеси нов рекорд.

Ora 7 – Bujar Mulin nuk e tërheq as vetura – Klan Kosova Dita e marte në Klan Kosova në Ora 7 nisi me njeriun më të…

Gepostet von Ora Shtate nê Klan Kosova am Montag, 2. September 2019

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *