(Видео) Јувентус има талент – Новајлиите пееја, а Буфон беше хит!

Во Јувентус како и во други клубови постои традиција новите фудбалери да отпеат песна пред остатокот од тимот.

Матијс де Лихт, Адриен Рабио, Мерих Демирал имаа музички перформанс пред новото друштво.

Меѓутоа, најголемо внимание привлекоа повратниците Буфон и Игуаин, чиј настап веднаш стана хит на социјалните мрежи.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *