ВИДЕО: Водителите на утринската на Сител прснаа од смеење!

Водителите на утринската програма на Сител тв, „Ја сакам Македонија”, утрово имаа причина за радост, бидејќи пренесуваа за историскиот пласман на македонската одбојкарска репрезентација на Европското првенство.

Прологот го зачинија со неколку грешки, по кои не можеа да се воздржати искрено да се насмеат:

извор vecer.mk