(Фото) МАЈСТОР: Вака се затвора кладилница – Ѕвезда и Партизан му донесоа убава заработка!

Партизан го освои Купот на Србија откако во финалето ја победи Црвена звезда со само 1-0, а ваквиот резултат посебно

Read more

(Фото) Убавата канаѓанка Бушар со специјална молба до организаторите на Роланд Гарос!

Една од најубавите тенисерки во светот, Јуџин Бушар има несекојдневна молба до организаторите на Роланд Гарос. Организаторите на “Гренд Слемот”

Read more

(Видео) Новак до солзи го насмеа светот – Сакаше да го емитира Мајкл Џексон и заврши на…

Најдобриот тенисер на светот, Новак Ѓоковиќ реши да се одмори од тенисот и малку да проба да танцува. Запозна познат

Read more

(Видео) Алоо девојки нормални ли сте што правите? Овој комичен автогол стана голем хит на интернет

Со 12-0 заврши женскиот натпревар во фудбал помеѓу Медисон Јунајтед и Принц од Велс. Но, натпреварот нема да се памети

Read more

(Видео) Никогаш повеќе не се враќа во Манчестер, па Роналдо си ја продава луксузната вила за ,,џабе,,!

Фудбалерот на Јувентус и Португалија, Кристијано Роналдо, одлучи да ја продаде својата прекрасна, раскошна и луксузна вила во Манчестер. Прекрасниот

Read more

(Видео) Неверојатните трансформации на познатите светски фудбалери низ годините!

Ова видео покажува каква неверојатна трансформација имаат најпознатите фудбалери во светот низ годините. Од Меси, бразилецот Роналдо, Марадона, Бекам, Зидан,

Read more

(Видео) Низ неговиот кревет поминале 1000 жени, но само една остави неизбришана трага во неговото срце!

Поранешниот НБА кошаркар, Денис Родман успеа својот кошаркарски успех со Чикаго Булс, да го засени со неговото однесување надвор од

Read more