(ФОТО+ВИДЕО) Ова е херојот на денот: Вработен во „Макпетрол” самиот спречи пожар и експлозија!

  Вистинска катастрофа беше избегната во центарот на Скопје, на бензинската пумпа која се наоѓа наспроти соборниот храм. На бензинската

Read more

ВИДЕО: Со песна од Тоше Проески пречекан папата Франциск

Поглаварот на Римокатоличката црква, папата Франциск при својата историска Апостолска посета на Република Македонија пред катедралата „Пресвето Срце Исусово“ во Скопје

Read more